Segregacja polega na oddzielnym gromadzeniu poszczególnych rodzajów / frakcji odpadów, aby móc je ponownie wykorzystać. Dzięki segregacji niepotrzebne nam przedmioty nie trafiają na składowisko czyli nie zaśmiecają otaczającego nas środowiska. Aby pomóc ziemi i przede wszystkim sobie wystarczą chęci i stosowanie się do poniższych zasad.
Międzygminny Związek Celowy z siedzibą we Włodawie na terenach swoich działań prowadzi dwufrakcyjną zbiórkę odpadów komunalnych z podziałem na frakcję suchą i frakcję mokrą.
|
Więcej…
|
|
Zakład Zagospodarowania Odpadów we Włodawie informuje, że przyjmuje do unieszkodliwiania odpady poprodukcyjne – rolnicze (wyselekcjonowane) typu: - folia (z sianokiszonek, kiszonek, upraw) - sznurki i siatki z balotów - worki po nawozach i paszach w cenie 293 zł/tona Odpady należy dostarczyć we własnym zakresie do Zakładu Zagospodarowania Odpadów we Włodawie od poniedziałku do piątku w godzinach 700 - 1500, bądź zlecić ich transport dla podmiotu odbierającego odpady komunalne. Zakład nie przyjmuje opakowań po środkach ochrony roślin, które winny być odbierane przez punkty sprzedaży tych produktów.
|
Członkowie Zgromadzenia Związku w dniu 12 czerwca 2014 r. jednogłośnie podjęli uchwałę o udzieleniu absolutorium Zarządowi w składzie: Romuald Dydiuk – Przewodniczący, Grażyna Kowalik – Z-ca Przewodniczącego i członkowie: Krzysztof Chilczuk, Mieczysław Budzyński oraz Stanisław Ślązak. Rok 2013 był dla związku dość dużym wyzwaniem. Wieloletnie starania doprowadziły do zakończenia budowy i przekazania do eksploatacji nowoczesnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów, który uzyskał status Regionalnej instalacji, jak też z dobrym skutkiem wdrożono nowy system gospodarki odpadami komunalnymi określony znowelizowaną a jednocześnie dość kontrowersyjną ustawą „śmieciową". Oba przedsięwzięcia, dzięki zaangażowaniu Zarządu jak i wszystkich członków Zgromadzenia Związku przełożą się w najbliższej perspektywie na wymierne korzyści tak ekologiczne jak i finansowe mieszkańców gmin członkowskich, tj. m. Włodawa, gm. Hanna, Hańsk, Podedwórze, Sławatycze, Sosnówka i Stary Brus.
|
Informacja o osiągniętych przez Gminę Hańsk oraz podmioty odbierające odpady komunalne od właścicieli nieruchomości poziomach recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w 2012roku.
[art. 3 ust.1 pkt 9)lit. c) ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach / tj. Dz. U. z 2012r. poz. 391 ze zm./]
1. Osiągnięty poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji kierowanych do składowania w 2012r. – 63,83% ( poziom wymagany – nie więcej niż 75%). 2. Osiągnięty poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła w 2012r. – 11,28% ( poziom wymagany – co najmniej 10%).
Sprawozdanie za rok 2013
Sprawozdanie za rok 2012 |
|
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
|
Strona 1 z 2 |